Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /data/web/virtuals/237458/virtual/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Investice – Profitas Finance

Investice

Investování je aktivita, při které
vložíte část svých příjmů do produktů
finančního trhu za účelem dosažení
budoucích zisků
. Možností investic je
nepřeberné množství a vysoký výnos
vždy neznamená nejlepší investici.

Pro lepší porozumění si představíme základní 3 pravidla pro hodnocení investice.

VÝNOS

Investování je aktivita, při které vložíte část svých příjmů do produktů finančního trhu za účelem dosažení budoucích zisků. Možností investic je nepřeberné množství a vysoký výnos vždy neznamená nejlepší investici.

Likvidita

Likvidita rozhoduje o tom, jak snadno a rychle se dostaneme k námi investovaným penězům, jak snadno dokážeme investici proměnit zpět na peníze a zda to bude obnášet nějaké sankce či poplatky. Některé investice jsou krátkodobé a máme takřka okamžitou možnost získat své peníze zpět, jiné jsou dlouhodobé a nenabízejí (nebo za vysoké poplatky) možnost snadno získat své peníze zpět. Investor bude přirozeně usilovat o co největší likviditu.

Riziko

Riziko označuje míru pravděpodobnosti, že investice nedosáhne očekávaného zhodnocení, bude v určitém období kolísat nebo bude mít nižší hodnotu, než jsme investovali. Přirozeně chce každý investor podstupovat co nejmenší riziko.

Tyto 3 kritéria spolu vytváří tzv. magický trojúhelník. Tento trojúhelník nám říká, že nikdy nelze dosáhnout vysokého výnosu, nízkého rizika a vysoké likvidity naráz. Například pokud chce investor vyšší výnos, musí akceptovat vyšší riziko, pokud chce naopak nízké riziko, musí akceptovat nižší výnos.

Investor si tedy musí uvědomit svá očekávání a preference investování.

Věříme, že oblast investování je klíčová pro úspěšnou budoucnost, a proto Vám se správným nastavením investičního portfolia rádi poradíme a dlouhodobě se postaráme o Vaše peníze.

Investujte s námi

    Fyzická osobaPrávnická osoba